Aşçılık

Aşçılık (6)

YEMEK TARİFİ:

klasicheski kebapcheta na skara 1 3003Dana eti ve domuz kıyma etini bir kasede karıştırın ve onlara karbonatlı suyu (150 mi), kimyonu (1/2 çay kaşığı), karabiber (1/2 çay kaşığı), soda (1 tutam) ekleyin. Ve tadı tuz. Kıymayı çok iyi karıştırın ve gece boyunca buzdolabında bırakın.
Ertesi gün, kıyma kebaplar halinde ıslak ellere eşit miktarda su ve sirke batırılır. Kebaplar, her tarafta pişirmek için maksimum sıcak bir ızgarada ızgara yapılır.
Pişirirken, sadece bir yönde üç kez yuvarlayın.

Pazar, 28 Haziran 2020 14:53

TARATOR

Yazan

YEMEK TARİFİ:

taratorYoğurt (1 kg) soğuk su (1/2 litre) ile dövülür. Doğranmış soyulmuş salatalık (1/2 kg), ezilmiş sarımsak ve ince kıyılmış dereotu (40 g), maydanoz (40 g) ve zeytinyağı (4 yemek kaşığı) ekleyin. Her şeyi karıştırın ve soğukta bırakın. Tarator genellikle ezilmiş ceviz ile süslenmiş olarak servis edilir..

Pazar, 28 Haziran 2020 14:53

Ev yapımı Sucuk

Yazan

recepta na dena domashen sudjuk 1Ev yapımı sucuk, yüzyıllardır masanın en sevdiği mutfak ürünlerinden biridir. En farklı et türlerinden hazırlanır, ancak dana eti, domuz eti ve hassas seçilmiş baharatlardan en yaygın olanıdır.

Pazar, 28 Haziran 2020 14:53

Shopska salatası

Yazan

shopska salata originalShopska salatası 1956 yılında DSP 'Balkantourist' profesyonel usta şefler tarafından restoran 'Chernomorets' sonra 'Druzhba' (bugün 'Aziz Konstantin ve Elena') tesisi tarafından oluşturuldu. [2] Salata tarifi ilk olarak 1956 yılında The Housewife's Book'ta yayınlandı. Ed. Cholcheva ve Al. Ruseva - peynir hariç, bugünkü Shopska salatalarının tüm bileşenlerini içerir.

tuzklasicheskasupatopcheDana kıyması (300 g) un içinde yuvarlanan bilyeler halinde oluşturulur. Soğanlar (1 kafa) ince doğranmış ve sıcak zeytinyağı ile haşlanmış

Perşembe, 25 Haziran 2020 15:44

KURU FASULYE ÇORBASI - KLASİK BİR TARİF

Yazan

kl bob corba1YEMEK TARİFİ:


Fasulye (1/2 kg) 1 gece soğuk suya batırılır. Sonra durulayın ve bir tencereye koyun. Su ile doldurun (2 litre). Kaynatın, tavada oluşan köpüğü çıkarın. Köpük çıkarıldıktan sonra yağ (100 mi) ilave edilir. Fasulye yarı yumuşakken, önceden temizlenmiş ve küçük küpler halinde kesilmiş havuç (2 adet), biber (1 adet) ve soğan (1 adet) ekleyin. Baharatları ekleyin ve ürünler yumuşayana kadar pişirmeye devam edin. Son olarak, çorba tamamen hazır olmadan hemen, soyulmuş ve doğranmış domatesleri ekleyin (1 adet). Fasulye çorbası sıcak servis edilir.